Кетопрофен мазь, гель і таблетки

Кетопрофен

Препарат Кетопрофен належить до групи нестероїдних протизапальних засобів і є похідними пропіонової кислоти. Забезпечує аналгетичну, жарознижувальну та протизапальну дію. Застосовується як симптоматичний засіб при гострих болях і при лікуванні артритів та інших станів, пов'язаних з ураженням зв'язок і сухожиль.

Протизапальні властивості препарату знаходяться на одному рівні з Індометацином, але перевершують терапевтична дія таких НПЗЗ, як Ібупрофен або Аспірин. Застосування медикаменту допоможе усунути больовий синдром, зніме ранкову скутість і припухлість суглобів і допоможе домогтися збільшення їхньої рухливості.

Кетопрофен: фармакологічна дія

Застосування препарату з групи НПЗП пригнічує запальний процес при різних захворюваннях опорно — рухового апарату, купірує больовий синдром, виявляє жарознижуючі властивості. Таке терапевтична дія обумовлена здатністю Кетопрофену пригнічувати вироблення ферменту, відповідального за біосинтез простагладинов (медіаторів запалення).

Саме простагладины відповідальні за виникнення набряків і больових відчуттів у вогнищі запалення. Застосування препарату допомагає зупинити їх синтезування і тим самим полегшити стан хворого при різних станах, пов'язаних з ураженням суглобів, вен і судин.

Форми випуску, склад

Кетопрофен мазь

Препарат Кетопрофен випускається в наступних лікарських формах:

  • Гель Кетопрофен (2,5%) — прозорий, безбарвний або злегка опалесцентний. В 1г препарату міститься 25 мг основної речовини — кетопрофену + допоміжні компоненти.
  • Мазь Кетопрофен (5%) – однорідна маса зі злегка жовтуватим відтінком, і легким запахом лаванди. Зміст кетопрофену в 1 г мазі становить 50 мг, крім того, до складу препарату входять такі допоміжні речовини, як лавандова олія, етанол, карбомер та ін. Обидві форми препарату для зовнішнього застосування випускаються в алюмінієвих тубах масою 30 г, упакованих у картонні пачки.
  • Таблетки Кетопрофен випускають в різних варіантах:
  • Таблетки Кетопрофен Ретард містять 150 мг діючої речовини, що випускаються по 20 штук в упаковці.
  • Таблетки Кетопрофен Форте — блакитного кольору, в плівковій оболонці, містять 100 мг кетопрофену + допоміжні речовини. Фасуються по 20 штук в блістери і картонні пачки.
  • Капсули містять Кетопрофен 50 мг діючої речовини, що виробляються по 20 і 50 штук в упаковці.
  • Ампули Кетопрофен — всередині прозорий, безбарвний або з жовтуватим відтінком розчин, призначений для в/м або в/в введення. В одній ампулі (2 мл) знаходиться 100 мг діючої речовини + допоміжні компоненти. Ампули з розчином по 5 або 10 штук упаковують у контурні чарункові упаковки і поміщають у картонні пачки.
  • Свічки Кетопрофен випускають по 12 штук в упаковці. Кожен супозиторій ректальний містить 100 мг діючої речовини.

Підбір тієї чи іншої лікарської форми препарату здійснює лікар з урахуванням показань, особливостей захворювання, тяжкості симптомів, загального стану пацієнта і можливих протипоказань.

Від чого допомагає Кетопрофен?

Кетопрофен при бурсите

Таблетки, свічки і уколи Кетопрофен включають до складу комплексної терапії захворювань опорно — рухового апарату запального та дегенеративного характеру. Препарат призначають при таких патологіях:

  1. ревматоїдний, подагричний і псоріатичний артрит;
  2. бурсит, люмбаго;
  3. остеоартроз;
  4. тендиніт;
  5. подагра, псевдоподагра;
  6. хвороба Бехтерева (анкілозуючий спондилоартрит).

Таблетки Кетопрофену та свічки з знеболюючою дією призначають для лікування міалгія (м'язовий біль), невралгії, болю в хребті, застосовують при неускладнених спортивних травмах (вивихах, розтягу зв'язок, ударах, розриви сухожиль). Крім того, цю форму препарату включають у схему комбінованої терапії запальних уражень лімфовузлів, вен і лімфатичних судин (лімфаденітів, флебітів, перифлебітів).

Розчин для ін'єкцій Кетопрофен додатково призначають для усунення больового синдрому при невралгії, міалгії, тендините, альгодисменореї, радикуліті, отиті, зубний і головний біль. Ін'єкції Кетопрофену застосовують для купірування болю, що супроводжуються запаленням в посттравматичному і післяопераційному періоді, а також для полегшення стану при онкологічних захворюваннях.

Мазь та гель Кетопрофен так само застосовують для лікування суглобового синдрому, хронічних і гострих запальних уражень опорно — рухової системи (остеохондроз з корінцевим синдромом, радикуліт, артрити, подагра, ішіас, люмбаго, бурсит ).

Препарати для місцевого застосування швидко купируют біль у м'язах ревматичного та неревматического походження, знімають запалення після різних травмах (ударах, пошкодження зв'язок). Мазь та гель Кетопрофен використовують для зняття посттравматичних набряків, з метою поліпшення рухливості, зняття скутості і припухлості суглобів в ранковий час.

Протипоказання

боль

Препарат не можна призначати при індивідуальній чутливості і непереносимості активної речовини та інших компонентів, що входять до складу ліків, а також при таких станах, як печінкова, серцева або виражена ниркова недостатність. Кетопрофен протипоказаний під час вагітності та лактації, крім того, його застосування обмежується віком. Ін'єкції заборонено призначати пацієнтам до 18 років, таблетки — до 15 років, гель (мазь) — до 6 років.

Не можна застосовувати Кетопрофен при язвено — ерозивних ураженнях ШЛУНКОВО-кишкового тракту, шлунково — кишкових кровотечах, проктитах. До списку протипоказань відносяться: порушення згортання крові (гемофілія), непереносимість ацетилсаліцилової кислоти, запальні процеси в кишечнику, бронхіальна астма, поліпоз носа і навколоносових пазух.

З особливою обережністю та під контролем лікаря слід призначати препарат при артеріальній гіпертензії, цукровому діабеті, анемії, алкоголізмі. Гель і мазь Кетопрофен не можна застосовувати за таких дерматологічних патологіях, як мокнучі дерматози, екзема, інфіковані рани.

Інструкція по застосуванню

Кетопрофен инъекции

Інструкція із застосування Кетопрофену рекомендують наносити мазь або гель на запалені і хворобливі ділянки тіла 2 -3 рази на день. Для одного застосування досить смужки препарату довжиною 3 – 5 см, його розподіляють по поверхні шкіри тонким шаром і обережно втирають. Для дітей від 6 до 12 років дозування лікарського засобу повинна бути менше. В цьому випадку для обробки ураженої ділянки досить видавити з тюбика смужку завдовжки 1 -2 см і акуратно втерти в хворе місце. Курс лікування місцевими препаратами не повинен перевищувати 10 днів.

Дозування таблеток Кетопрофен та тривалість лікування лікар встановлює індивідуально, враховуючи тяжкість симптомів і форму захворювання. Максимальна доза, яку дорослий пацієнт може прийняти протягом доби не повинна перевищувати 300 мг. Зазвичай призначають стандартну дозу 100мг, яку приймають тричі на день під час їжі. Свічки Кетопрофен застосовують у дозі 100 -200 мг щодня протягом терміну, встановленого лікарем.

Кетопрофен в ампулах використовують для внутрішньом'язового або внутрішньовенного введення. У вену розчин вводять інфузійно, процедуру виконують тільки в умовах стаціонару. Для зняття гострого больового синдрому і купірування загострення хронічного запального процесу, одноразово вводять 100мг препарату внутрішньом'язово. Максимальна доза препарату на добу — 200 мг, розчин можна вводити не більше 3-х днів, далі пацієнта слід перевести на інші лікарські форми Кетопрофену.

Розчин Кетопрофену можна застосовувати в комбінації з потужними наркотичними анальгетиками, для цього його змішують з морфіном і розчиняють у фізіологічному розчині. Ін'єкції комбінованим препаратом роблять кожні 8 годин.

Побічні реакції

Тошнота, побочные эффекты

При недотриманні рекомендацій лікаря і перевищення дозувань або терміну лікування, препарат може спровокувати небажані побічні реакції:

З боку органів ШКТ виникає нудота, печія, блювання, відсутність апетиту, сухість у роті, болі в животі, розлади травлення, діарея, метеоризм. У поодиноких випадках прийом препарату може спровокувати виразку слизової ШЛУНКОВО-кишкового тракту, загострення запальних захворювань кишечника, розвиток шлунково — кишкових кровотеч (при тривалому прийомі).

Нервова система реагує головним болем, запамороченням, надмірної нервозністю, збудженням, затуманенностью свідомості, сонливістю , стомлюваністю. Іноді пацієнти скаржаться на кошмарні сновидіння, галюцинації, розлад мови, дезорієнтацію в просторі, шум у вухах.

Порушення з боку сечостатевої системи виражаються в набряковому синдромі, появі симптомів уретриту, циститу, порушеннях функцій нирок (поява білка в сечі).

У деяких випадках прийом препарату може викликати підвищення артеріального тиску, тахікардію, кон'юнктивіт, нечіткість зору. При схильності до алергічних реакцій і підвищеної чутливості до компонентів препарату можлива поява кожноо свербежу, висипань. У важких випадках розвивається задишка та ангіоневротичний набряк (набряк Квінке).

При передозуванні препаратом виникають такі небезпечні прояви, як блювота з кров'ю, різкі болі в животі, пригнічення дихання, сплутаність свідомості, симптоми ниркової і печінкової недостатності, судоми. У цьому випадку пацієнту необхідна невідкладна медична допомога, проведення симптоматичної терапії, спрямованої на підтримку функцій дихальної та серцево — судинної системи.

Додаткові рекомендації

Під час лікування Кетопрофеном необхідний регулярний контроль за станом печінки, нирок і показниками крові. Якщо з'являються такі тривожні ознаки, як жовтушність шкірних покривів, потемніння сечі, свербіж шкіри, нудота, болі в животі, прийом препарату слід припинити і негайно звернутися до лікаря.

Кетопрофен не слід приймати одночасно з іншими препаратами з групи НПЗЗ, це може призвести до розвитку кровотечі та утворення виразок у ШЛУНКОВО. Тривалість прийому медикаменту теж повинна бути обмежена, якщо Кетопрофен приймається протягом 2-х тижнів поспіль, необхідно контролювати показники функцій печінки. Прийом препарату може негативно позначитися на жіночої фертильності, його не рекомендують призначати жінкам, які планують вагітність.

Кетопрофен негативно впливає на швидкість психомоторних реакцій і концентрацію уваги, тому в період лікування слід відмовитися від керування автотранспортом та роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Аналоги

Кетонал
Фото: Кетонал

Якщо Кетопрофен по якихось параметрах вам не підійшов, лікар підбере препарат з аналогічною терапевтичною дією. У медикаменту досить багато структурних аналогів, що містять той же самий активний компонент. Це такі препарати, як:

  1. Артрум;
  2. Быструмгель;
  3. Кетонал;
  4. Кетонал Уно;
  5. Кетопрофен Органіка;
  6. Кетопрофен Верті;
  7. Фастум гель;
  8. Фламакс Форте.

Вибір лікарського засобу повинен зробити лікар, оскільки кожен препарат має свої особливості, протипоказання і побічні ефекти. Тільки фахівець може оцінити стан хворого і призначити оптимальний медикамент, з урахуванням індивідуальних особливостей, наявності супутніх захворювань і протипоказань. Це допоможе уникнути розвитку побічних реакцій і небажаних ускладнень.

Також зверніть увагу, хоч це і не аналог, на крем від болю в суглобах Артропант.

Вартість препарату

Ціна Кетопрофену цілком доступна. В аптеці будь-яку форму препарату можна придбати без рецепта лікаря. Наведемо середню вартість різних видів медикаменту:

  • Кетопрофен мазь (гель) — від 50 до 8о рублів за упаковку;
  • Таблетки Кетопрофен Ретард (150 мг) — від 240 рублів;
  • Таблетки Кетопрофен Форте (100мг) — от120 рублів;
  • Капсули Кетопрофен (50мг) – від 95 рублів;
  • Свічки Кетопрофен — від 125 рублів.

Відгуки про застосування гелю Кетопрофен свідчать про те, що ця форма препарату дуже добре знімає больові відчуття при різних травмах (побутових або спортивних). Багато пацієнтів відгукуються про зовнішніх формах Кетопрофену, як про ефективний знеболюючий засіб при захворюваннях опорно — рухового апарату. Їх застосування дозволяє зняти ранкову скутість суглобів, збільшити їх рухливість, зменшити набряклість. Мазь та гель Кетопрофен полегшують стан при остеохондрозі, невралгії, радикуліті та інших запальних ураженнях м'язів і суглобів.

Таблетки та свічки Кетопрофен теж відмінно справляються зі своїм завданням і забезпечують потужне знеболюючу дію при захворюваннях опорно — рухового апарату, травмах, у післяопераційному періоді. Ці форми препарату можна застосовувати для усунення головного і зубного болю, при лікуванні захворювань вен і судин.

Відгуки

Відгук №1

Я професійно займаюся спортом, легкою атлетикою. Під час тренувань трапляється всяке, можливі удари, розтягнення зв'язок, пошкодження сухожиль. При цьому відчуваєш сильний біль, ушкоджене місце набрякає, червоніє, розвивається запальний процес. Зняти неприємні симптоми і купірувати біль допомагає гель Кетопрофен. Досить нанести його на хворе місце і вже через кілька хвилин настає полегшення, біль іде, набряклість спадає. Цей препарат завжди ношу з собою, він мене неодноразово виручав в самих різних ситуаціях.

Альберт, Саранськ

Відгук №2

У мене лікарі діагностували остеохондроз з корінцевим синдромом. Часто мучуся від сильної болі в спині. Пробував приймати звичайні знеболюючі препарати, але вони майже не діяли. Лікар виписав мені Кетопрофен. Таблетки коштують не дуже дорого, під час чергового нападу прийняв препарат, і вже через 10 хвилин біль стала відступати. Через годину я вже й забув про те, що у мене щось боліло, і зайнявся повсякденними справами. Препарат сильний, добре знеболює, але постійно приймати його не можна, він негативно впливає на шлунок.

Юрій, Тамбов

Відгук №3

У мене часто перед місячними сильно болить голова і з'являються тягнучі бої в животі. Пробувала приймати но — шпу, але вона практично не допомагала. Подруга порадила Кетопрофен. Купила в аптеці капсули, і при черговому погіршення самопочуття, прийняла. Біль відпустила відразу, стан нормалізувався, знеболюючу дію зберігалося до вечора.

Анфіса